2012. november 13., kedd

mese a magányról

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kis királykisasszony. 



Egy gyönyörű palotában lakott, ahol körül volt véve emberekkel. A szolgákkal, az őrökkel, a dadusokkal és a sok-sok testvérével.

Rengeteg csillogós, pihe-puha rózsaszín ruhája volt, csodaszép cipőkkel, mesés ékszerekkel. 
Mindene megvolt, a legjobb tanárok tanították, és több nyelven is beszélt. 
De mint minden kislánynak, neki is voltak titkai. 
De ő nem azt titkolta, hogy van valaki, aki tetszik neki, vagy hogy szokott a kert tiltott részeiben bújócskázni.
A kislány azt nem mondta el senkinek, hogy minden este lefekvés előtt, amikor már feljött a Hold, ő kiül az ablakba, csak néz-néz a messzeség felé és sír. 

Minden egyes nap. 
De nem tudja, hogy miért, csak jön azaz érzés. Ami olyan, mintha félne, pedig nincs semmi ijesztő a szobájában, s tudja jól, hogy nem eshet semmi baja. 
Egyik éjjel, már a Holdnak is megesett a szíve rajta, hogy miért lehet olyan szomorú egy ilyen szép kislány. 
Meg is kérdezte tőle, de a kislány neki sem tudott válaszolni. 
Ezért hát úgy döntött a Hold, hogy megpróbál mosolyt varázsolni az arcára. 
Ezért hát kinyitotta rejtett kapuit és a kislány elindult felfele egy csodaszép hídon... A Hold birodalmába. 



Amint felért, azt látta, hogy mindent beborít az ezüst ragyogó fénye.

Sok-sok időt töltött itt, nézelődött, csodálkozott, de egy idő után már csak vakítani kezdte a szemét a rengeteg ezüst sugár csillogása. 
S nem tudott elmosolyodni. 
Ekkor jött rá a Hold, hogy mire is van igazán szüksége a királylánynak... 
Átküldte hát őt az éjszaka végtelen kastélyába. 



A lány hirtelen megijedt a hatalmas, mindent beborító sötétségtől, már a könnyei is elkezdtek csordogálni, de abban a pillanatban egy halvány fénypontot pillantott meg a távolban, ami felé közeledett. Amikor odaért hozzá, akkor ismerte fel, hogy egy aprócska csillag sietett arra. 
És a kislány megnyugodott. 
A csillag melegsége megtöltötte a szívét és a lelkét. Hosszú órákat töltöttek el együtt. Beszélgettek mindenről, játszottak, nevetgéltek, s mind a ketten úgy érezték, hogy soha nem voltak  még boldogabbak ezen a földön. Azonban az idő gyorsan telt, s megjelent az első napsugár.  
A kislány félni kezdett, hogy el kell innen mennie, és soha többé nem fogja látni a picinyke csillagot. Könnyes búcsút vettek egymástól, de közben mégis mind a ketten mosolyogtak, mert tudták, hogy soha, de soha nem fogják elfelejteni ezt az éjszakát. 
 Másnap reggel, amikor a kislány felébredt a saját ágyában, azt hitte, álmodott csupán. De amikor az ujjára nézett, észrevette rajta egy parányi, csillagporból készült gyűrűt. 
S béke vette körül. 



Azóta minden este, a kislány ugyanúgy odamegy az ablakához, de már nem sír, hanem rámosolyog az égboltra. 

Megértette azt, ami oly kevés embernek adatik meg. Hogy a magány sötét felhői milyen könnyen rá tudják nyomni a bélyeget annak az életére is, akinek mindene megvan. Rájött, hogy a kis csillaggal való találkozás megtanította arra, hogy lehet, hogy az életben csak egyetlen egyszer találkozol valakivel, de ha igazán szereted őt, s ő is igazán szeret téged, akkor bármennyire is távol legyetek egymástól, soha többé nem leszel egyedül. 

Hiszen az igazi boldogsághoz elég két szív, amelyik soha nem felejti el egymást. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése