Ha olvasunk egy könyvet, ha filmet nézünk, ha megyünk az utcán...
De kiábrándító az igazság. Tökéletes egyszerűen nem létezik. Van olyan, aki neked megfelel. Van olyan, akiért mindent megtennél. De ő sem tökéletes.
Hogy miért nem?
Mert egy emberben nem létezik egy egész világ. 6 milliárd ember van, ugyanazzal a személyiséggel. Miért lenne hát egyetlen egyben meg minden? Mindenkinek vannak hibái.
A hibákat el lehet fogadni, meg lehet szokni, de az akkor is hiba marad. De nem is kell így hívni. Csak egy kis tökéletlenség.
De ez nem tragédia... sőt!
Megtanultam, hogy egy embertől nem szabad túl sok mindent elvárni. Mert senki sem képes egyszerre a pasid, a szeretőd, a lelkikukád, a barátnőd, meg az anyukád is lenne.
Pedig mi mennyire ezt keressük... Megvagyunk győződve arról, hogy nekünk csak a minden az elég.
De mi sem tudunk egyszerre ennyi mindenki lenni.
Ha megnézzük, akarva akaratlanul is máshogy viselkedünk egy-egy közösségben, baráti társaságban, mert azok az emberek egy bizonyos erényünket, vagy negatív tulajdonságunkat hozzák a felszínre belőlünk. Egy kapcsolat is pont így zajlik. Ezért egyszerűen nincs jogunk olyan elvárások elé állítani egy másik embert, amit lehetetlen megtenni, azaz mindenben megfelelni.
Az élet kiosztotta a maga szerepeit minden játékosnak, nem lehet, hogy az egész darab csak hercegnőkből és hercegekből álljon.
És hogy mi a legfontosabb törvény amit a szemünk előtt kell tartani?
Hogy az ember nem páros, hanem társas lény.
A barátnőddel ujjongsz egy szép cipő láttán, de ha ezt egy fiúnak adod elő, ő fel se fogja miről beszélsz. Vele nem tudod megbeszélni, hogy mennyire görcsöl a hasad, mert oké, sajnál, de nem ért meg.
DE EZ NEM BAJ!
Az igazi boldogsághoz nem elég, hogy egyetlen ember legyen körülöttünk.
Mindenkire szükségünk van.
Ezért örök hiba, hogy egy kapcsolatkor senki semmi más nem létezik, csak az a fiú...
Ne akarjuk hát megtalálni a tökéleteset, mert azt nem is fogjuk soha. Mert egyszerűen nem létezik!
Olyan igen, aki mindennél jobban szeret és csak azért, mert van egy kis hibája ő nem kevesebbet, hanem többet ér. Mert igazi ember, igazi érzésekkel.






Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése